​​​+38(096)4953658


​​​+38(096)4953658


Що таке Єдиний реєстр боржників і навіщо він потрібен?

Що таке Єдиний реєстр боржників і навіщо він потрібен?

 Єдиний реєстр боржників - це систематизована база даних про боржників, що ведеться з метою оприлюднення в режимі реального часу інформації про невиконані майнові зобов’язання боржників та запобігання відчуженню боржниками майна. 

Відомості про боржників, включених до Єдиного реєстру боржників, є відкритими та розміщуються на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції України Ви можете перевірити себе та своїх близьких самостійно через Інтернет. 

 Нотаріус, до якого з метою вчинення правочину щодо відчуження (продажу, дарування, міни тощо) у будь-який спосіб майна звернувся боржник, внесений до Єдиного реєстру боржників, зобов’язаний відмовити у посвідченні договору. Якщо ж такий договір буде все ж посвідчений, то він буде визнаний недійсним. 

 Відомості про боржника виключаються з Єдиного реєстру боржників відповідною виконавчою службою одночасно з винесенням постанови про закінчення виконавчого провадження, повернення виконавчого документа стягувачу або повернення виконавчого документа до суду чи в день встановлення виконавцем факту відсутності заборгованості за виконавчими документами про стягнення періодичних платежів.